İOKBS Bursluluk Deneme Sınavları

İOKBS Bursluluk Deneme Sınavları

İOKBS Bursluluk deneme sınavlarını ve cevaplarını pdf, word formatlarında indirebileceğiniz sayfalar burada sıralanmıştır. Bursluluk sınavına hangi sınıf seviyesinde hazırlanıyorsanız o sınıfın sayfasına giderek deneme sınavlarını cevap anahtarıyla birlikte indirebilirsiniz.

Bursluluk Deneme Sınavı

Sınıfınıza göre deneme sınavlarını indirebilirsiniz.
İOKBS 5. Sınıf Bursluluk Deneme Sınavları
İOKBS 6. Sınıf Bursluluk Deneme Sınavları
İOKBS 7. Sınıf Bursluluk Deneme Sınavları
İOKBS 8. Sınıf Bursluluk Deneme Sınavları
Hazırlık Bursluluk Deneme Sınavları
İOKBS 9. Sınıf Bursluluk Deneme Sınavları
İOKBS 10. Sınıf Bursluluk Deneme Sınavları
İOKBS 11. Sınıf Bursluluk Deneme Sınavları
İOKBS Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular
Bursluluk Deneme Sınavları

Bursluluk sınavı her sene devlet bursu almak isteyen, ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin fırsat eşitliğinden yararlanabilmeleri için devlet tarafından MEB aracılığı ile uygulanan sınavdır. Bursluluk sınavına giren öğrenciler sınav öncesi okul idaresi tarafından başvuru zamanında istenen belgelerin teslimini yaptıktan sonra sınava giriş hakkı kazanırlar. Sınav kontenjanına göre sınavı kazanan öğrenciler bursluluk sınavının getirdiği haklardan yararlanmaya başlar.

Puan hesaplamanızı yapmayı unutmayın.

Bursluluk sınavını kazanmak için özellikle deneme sınavlarına girmeniz, sınav sonunda bursluluk sınavı puanınızı hesaplamanız oldukça önemlidir. Deneme sınavlarından aldığınız iokbs puanınızı hesaplayarak gelişiminizi görebilir. İlerlemenizi izleyebilirsiniz.

İOKBS Bursluluk Sınavı puan hesaplamak için tıklayın.

Bursluluk sınavını nasıl kazanabilirim?

Bursluluk sınavını kazanmak için tıpkı diğer sınavlarda olduğu gibi sıkı bir çalışma içine girmeniz gerekiyor. Bursluluk sınavı LGS gibi zor bir sınav değildir. Bursluluk sınavını kazanmak için düzenli olmanız, konu ve soru çözümünü zamanında temelleri sağlam atarak yapmanız sizi başarıya ulaştıracaktır. Ayrıca deneme sınavlarından aldığınız puan üzerinden kazanıp kazanmayacağınızı bursluluk sınavı taban puanlarına göz atarak görebilirsiniz.

Bursluluk sınavı taban puanları için tıklayın.

Share This Post

Post Comment